Rajd górski

20 września odbył się szkolny wyjazd w ramach XXXV Rajdu Górskiego z metą w Czarnym Groniu. Niestety z powodu niekorzystnych warunków atmosferycznych musieliśmy zmienić trasę wycieczki. Wyruszyliśmy po ósmej do Pszczyny, by zwiedzić zagrodę żubrów. Następnie zwiedziliśmy Andrychów, by po trzech godzinach dotrzeć do Rzyków. Na miejscu odbyliśmy jedynie spacer turystyczny mający zapoznać uczestników rajdu z turystyką pieszą. Po godzinie marszu dotarliśmy na linię mety, gdzie chętni uczniowie mogli spróbować swoich sił w konkursach sprawnościowych organizowanych przez PTTK. Po posiłku zwiedziliśmy ośrodek wypoczynkowy Czarny Groń – boiska, korty tenisowe, ścianę wspinaczkową, park linowy. Do Mikołowa wróciliśmy po siedemnastej z myślą, że wyjazd musimy powtórzyć, by zaliczyć pobliskie szlaki turystyczne. W wyjeździe brało udział 39 uczniów i 7 rodziców. Gratulacje dla wszystkich uczestników. Następny rajd, tym razem rowerowy, odbędzie się 4.10.2014 r. Serdecznie zapraszamy!

Wiadomości (utwórz nową)